Balustrády, sloupy

Balustrády z umělého pískovce

Balustrády jsou vyráběny z umělého pískovce.

Balustrády se kompletují z 1 m dlouhých segmentů, sestavených ze spodní cihly, 4- 5 kuželek na 1 metr a horního madla. Pro zajištění vyšší pevnosti, pro optické rozdělení delších sestav nebo pro provedení rohového spoje jsou dodávány rohové, průběžné nebo koncové sloupky. Spojování jednotlivých dílů se provádí speciálním lepidlem a silikonovým tmelem. Podle výšky spodní cihly a horního madla je celková výška balustrády maximálně 100 cm. Samotné kuželky nebo sloupky je též možno použít jako samostatně stojící podstavce pod květináče.

Kuželky se vyrábějí v několika výškách, spodní základna 8 nebo 18 cm, horní madlo 7 cm. Kuželky jsou dodávány v přírodní bělavé barvě nebo je možné jejich probarvení na téměř libovolný odstín - žlutý, hnědý, melír apod. Po sestavení je balustrádu nutno opatřit proti nasákavým transparentním nátěrem nebo nátěrem vhodnou fasádní barvou.

Možná je i realizace jiných výšek a tvarů, dodací doba je však delší vzhledem k nutnosti nechat vytvořit nové formy.

Základní tvary balustrád z umělého pískovce

Image Image Image Image Image Image Image
Zámecká
typ L
standardní
typ T
Válcová
typ M
Váza
typ K
Klasická
typ J
Nízká
typ F
Baroko
typ B

Madla a základny

Kliknutím zvětšit Kliknutím zvětšit
Madlo a základna M2 - foto Madlo a základna M1 - foto

Balustrádové sloupky

Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek
Sloupek SL1 - foto Sloupek SL2 - foto
Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek
Sloupek SL3 Sloupek SL6 - foto
photo.gif, 1 kB
Ukázky realizace

Sloupy

Sloupy jsou vyráběny v průměrech od 15 do 50 cm a ve výškách do 700 cm. Jsou opatřeny základnou a hlavicí a mají dutinu pro vložení nosné výztuže. Sloupy je možno použít jako součást stavby nebo jako samostatně stojící objekt v rámci zahradních úprav. Architektonicky zajímavě působí kombinace sloupů a balustrád nebo sloupů a oblouků.

Cenově nejvýhodnější sloupy jsou vyráběny jako válcová tělesa o délce 1 m. Z těchto segmentů se vyskládá sloup do požadované výšky a opatří se sloupovou základnou a sloupovou hlavou. Vzniklé spáry se vyplní bílým lepidlem a bílou spárovací hmotou, přebrousí se a celý sloup se opatří nátěrem fasádní barvou. Sloupy je možno vyrobit v šedivé, bílé nebo jiné barvě a na objednávku je možné dodat i sloupy patinované.

Typy hlavic a základen pro segmentové betonové sloupy

Klikněte pro zvětšení

Image Image Image
Sloup před
zatmelením
Zaspárovaný
sloup
Sloupová základna

Jinou technologií jsou vyráběny monolitické, mírně kónické sloupy, které se skládají ze dvou částí, tj. těla sloupu se základnou a samostatné hlavice.

photo.gif, 1 kB
Ukázky realizace

Stavební doplňky

- parapety, fasádní lišty, fasádní oblouky z bílého betonu nebo polyuretanu

Fasádní prvky z bílého betonu - parapety, nadokenní a fasádní římsy, oblouky apod.